Latvijas atlase Pasaules Jauno jumiķu čempionātam Šveicē aizvadīta

Šā gada 6. un 7. maijā Priekuļos, Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikumā, pēc 17 gadu pārtraukuma atkal norisinājās Pasaules Jauno jumiķu čempionāta Latvijas atlase. Ja tālajā 2005. gadā uzvarētāji devās uz Dienvidāfriku, tad šoreiz jāgatavojas braucienam uz Šveices pilsētu Sanktgalleni. Latvijas atlases ģenerālsponsors - uzņēmums Balex Metal Latvija - bija parūpējies gan par sacīkšu norises vietas noformējumu, gan arī balvām.

Pasākuma diena mūs priecēja ar skaistu, saulainu laiku pretēji iepriekšējām prognozēm par gaidāmo lietu, un norises laukumā pulcējās jumiķi, viņu atbalstītāji, tiesneši, VTDT audzēkņi un mūsu atbalstītāju pārstāvji. Paralēli norisinājās gan jauno jumiķu prasmju sacensības, gan meistarklases, gan kvalifikācijas eksāmeni jumta amata meistariem.

Jauno jumiķu atlase bija izsludināta četrās kategorijās: slīpajos (dakstiņu) jumtos, plakanajos jumtos, metāla jumtos un piekārtajās jeb ventilējamajās fasādēs. Uz sacensībām bija pieteikušās komandas trijās kategorijās un abas dienas aktīvi darbojās. 

Plakano jumtu kategorijā PVC membrānu uz sacensībām sagatavotā stenda kausēja komanda no uzņēmuma FlatRoof - Jānis Lapsiņš un Roberts Bondarenko.

Slīpo jumtu kategorijā sacentās trīs komandas: VTDT audzēkņi Norberts un Ivo, uzņēmuma Alpi Jumti komanda - Sandis un Dāvis ar treneri Kasparu un SIA Jaunie Jumti komanda Elvijs un Alvis ar treneri Ati. 

Metāla jumtu kategorijā piedalījās divas komandas: SIA LaRoof komanda Helmūts un Emīls, un no uzņēmuma IB Būvnieks - Matīss, kas vēlējās iemēģināt roku viens pats.

Žūrijas sastāvā bija jumiķa amata meistari Ilmārs Jurjāns, Juris Skrebelis un Valdis Vucāns, kuri katru komandu novērtēja pēc vairākiem kritērijiem. Rezultātā uzvarētāja Laurus plūca un uz Šveici gatavojas braukt slīpo jumtu kategorijā SIA Alpi Jumti komanda Sandis Kļaviņš un  Dāvis Krēsliņš, bet metāla jumtu kategorijā Matīss Bumburs. Taču tā kā metāla jumtu kategorijā Pasaules čempionātā ir jābūt komandai, Matīsam piedāvāja apvienoties ar otrās vietas ieguvējiem, un komandu tagad veido arī Emīls Vilcāns un treneris Helmūts Vucāns. 

VTDT audzēkņiem abas dienas bija iespēja piedalīties meistarklasēs un piešaut roku dažādu jumta segumu, kā arī piekārtās fasādes ieklāšanā. Tā audzēkņi uz stendiem uzlika dakstiņu jumtu ar iestrādātu jumta logu, slānekļa jeb dabīgā šīfera jumtu, apguva PVC membrānas kausēšanas prasmes ar Wolfin membrānu un ieklāja keramisko fasādi. Jauniešiem palīdzēja meistari Jānis Kaža, Jānis Veiss, Ainārs Leilands, Armands Liede un Vilnis Ķinķeris.

Visi dalībnieki varēja priecāties par noderīgām balvām no mūsu atbalstītājiem VELUX, FAKRO, Essve Latvija, DeWalt pārstāvja uzņēmuma Lic Gotus, bezalkoholiskajiem dzērieniem Gardu Muti un, protams, ģenerālsponsora Balex Metal Latvija. Paldies sponsoriem un atbalstītājiem!

Paralēli kvalifikācijas eksāmenu metāla jumtu kategorijā kārtoja četri jumiķi - trīs pašmāju meistari un Pāvels no Ukrainas. Eksāmena uzdevums bija skursteņa iestrāde. Strādājot katrs savā tempā, visi eksaminējamie tika pie vērtējuma un varēja priecāties arī par balvām no atbalstītājiem.

Sirsnīgs paldies uzņēmumiem Toode, BMI Latvija, SIA Jumti un Fasādes un RB&B Mālmeistari par atbalstu jumta materiālu nodrošināšanā, kā arī uzņēmumiem Inostone un VV Jumti par palīdzību ar transportu!

Lai labs ceļavējs uz Šveici!

 

     

    

                             

Sky Bet by bettingy.com