Par apvienību

Latvijas Jumiķu apvienība (LJA) ir profesionāļu apvienība, kas vieno ar jumtu saistītus uzņēmumus, amata meistarus un amatniekus.

Jumiķu apvienība ir Latvijas Amatniecības kameras struktūrvienība kopš 15.gadsimta. Savu darbību LJA atjaunoja 1996.gadā. Kopš 2005.gada Latvijas Jumiķu apvienība ir pilntiesīga Starptautiskās Jumiķu asociācijas biedre.

Mūsdienās vairāk nekā 10 gadus LJA strādā, lai apzinātu un sakārtotu Latvijas jumiķu darbu, lai tas varētu brīvi attīstīties uz godīgas komercijas principiem, ievērojot pasaulē pieņemtās kvalitātes normas un prasības.

Tādēļ LJA nosaka šādus savas darbības mērķus:
• veicināt kvalitatīvu jumtu segumu ieklāšanu pēc pareizām tehnoloģijām;
• uzturēt jumiķu darba kultūru un standartus augstā līmenī;
• izslēgt negodprātīga un nekvalitatīva jumiķu darba esamību;
• veicināt jaunu tehnoloģiju apguvi jumtu ierīkošanas jautājumos.

Veiksmīgai mērķu sasniegšanai LJA nosaka galvenos darbības uzdevumus:
• uzturēt un veicināt jumiķa amata atpazīstamību un prestižu;
• veikt jumiķu izglītošanu un atestēšanu;
• veikt esošo un topošo jumtu apsekošanu un ekspertīzi;
• Latvijas vārda un interešu pārstāvēšana starptautiskā līmenī, piedaloties pasaules jumiķu čempionātos un profesionālās konferencēs;
• veikt jumiķu darbu pasūtītāju izglītošanu un konsultēšanu par jumtu segumiem un konstrukcijām;
• sadarbības veicināšana ar Latvijas un ārzemju arhitektiem un būvuzņēmējiem;
• pastāvīgi pētīt un analizēt pasaules jumiķu tehnoloģisko pieredzi, kā arī veicināt jauno tehnoloģiju apguvi Latvijas tirgū.

No 2005 gada Latvijas jumiķu apvienība ir pilntiesīga IFD (Internationale Federation des Dachdeckerhandwerks) Starptautiskās jumiķu Federācijas locekle. Starptautiskā jumiķu federācija ir veidota Minhenē Vācijā 1952 gadā kā starptautisks sadarbības centrs nacionālo jumiķu apvienību un kompāniju atbalstam. Dotajā brīdī tās sastāvā ietilpst eiropas valstis ,āfrikas un ziemeļamerikas kontinenta pārstāvji .
Šajā sastāvā ir ne tikai nacionālās apvienības -tā sauktās pilnās un associētās ,bet arī ļoti daudz kompāniju un organizāciju partnera statusā.
Katru gadu tiek rīkoti starptautiski jumiķu federācijas kongresi,kas nodrošina ērtu platformu dialogiem starp nacionālaj;am apvienībām un partneriem. Pasākumi tiek rīkoti kādā no federāciju pārstāvošajām vālstīm.
Katru otro gadu tiek rīkoti kādā no pārstāvošajām valstīm Pasaules jauno jumiķu čempionāti.Latvijas Jaunie Jumiķi ar labām sekmēm piedalās tajos, kā arī Latvija cīnās par tiesībām
rīkot 2018 gada čempionātu pie mums

Jumiķis - apraksts

Darba saturs:
Jumiķis klāj jumtus, izmantojot dažādus jumtu seguma materiālus, piemēram, skārdu, koka skaidas, niedres, bitumena šindeļus, māla vai betona dakstiņus, zaļo klājumu. Uzsākot darbu, jumiķis tiekas ar klientu, izzina viņa vajadzības, apskata objektu, celtni, kur jumts jāmontē. Viņi vienojas par jumta segumam vispiemērotāko un klienta gaumei, vēlmēm, materiālām iespējām atbilstošāko materiālu. Jumiķis izvērtē darba apjomu un specifiku, tad, zinot konkrētā jumta seguma īpašības, izstrādā jumta uzklāšanas plānu un sastāda izmaksu tāmi. Ja pasūtītājs ir apmierināts ar potenciālo darbu izmaksām, jumiķis pasūta materiālus. Jumiķis demontē (noņem) veco jumta segumu, dēļa klāju, vēlreiz apskata, kādā stāvoklī ir spāres: ja spāres ir labā stāvoklī - uzsāk jumta uzklāšanu, ja spāres ir bojātas - tās maina. Tālāk jumiķis ieklāj kondensāta plēvi, uzstāda distancera latas, ieklāj dēļu klāju, uzstāda notekrenes, lāseņus, uzklāj jumta segumu (valcprofilu vai profilēto metālu), uzstāda vēja malas, iestrādā skursteņus, lūkas un citas apdares. Dažādiem jumta materiāliem ir atšķirīgas uzklāšanas tehnoloģijas. Ja celtne ir ar kādiem neparastiem arhitektoniskiem veidojumiem un līdz ar to nav iespējams uzklāt standartformas segumu, jumiķis izdomā, kā segumu uzklāt šajās nestandarta vietās, piemēram, nepieciešamo formu izgriež, ja jumta materiāls ir mīksts, vai izloka, ja jumts tiek veidots no metāla, piemēram, vara, skārda. Tad, sākot ar jumta malu, sāk seguma uzklāšanu, ļoti rūpīgi savienojot visas izstrādātās detaļas, tā jumtu padarot mitruma un sala izturīgu. Tā kā jumiķis gandrīz vienmēr strādā lielā augstumā, lai garantētu darba drošību un pasargātos no kritiena līdzsvara zaudēšanas gadījumā, viņš ar speciālu aprīkojumu (ko lieto arī alpīnisti) izveido drošinājuma savienojumu starp sevi un kori.

Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Jumiķis darbā lieto dažādus darbarīkus, piemēram, falcstangas, pelikānšķēres, lokšķēres, taisnās šķēres, līkās šķēres, dažādus locīšanas aparātus, falcdzelzi, akumulatora urbjmašīnu, perforatoru, bīdmēru, dažādus āmurus. Rasēšanas darbu veikšanai viņš izmanto datoru un specializētas datorprogrammas, kā arī papīru, dažādus lineālus, zīmuļus. Drošības nodrošināšanai jumiķis lieto, piemēram, virves, troses, karabīnes, āķus.

Darba apstākļi:
Jumiķis strādā ārā, jebkuros laika apstākļos. Tā kā jumtu uzklāšana ir paaugstinātas bīstamības darbs, jumiķis stingri ievēro darba drošību. Jumiķis strādā astoņu stundu darba dienu, tomēr, lai izpildītu lielus pasūtījumus īsā laika posmā un izmantotu labus laika apstākļus, viņš bieži strādā virsstundas, kā arī brīvdienās.

Darba iespējas:
Jumiķis var strādāt privātuzņēmumos, valsts iestādēs un kā pašnodarbināta persona.

Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama arodizglītība celtniecībā. Mācību ilgums - 3 gadi. Trīs gadus praktiski strādājot par mācekli, var iegūt zeļļa diplomu. Lai iegūtu jumiķa meistara diplomu, nepieciešama arodizglītība skārdnieka specializācijā vai zeļļa diploms un 8 gadu darba pieredze jumiķa profesijā, vidējā izglītība.

Iespējamais atalgojums:
200 - 2000 EUR. Atalgojums atkarīgs no darba vietas, darba apjoma, jumiķa darba pieredzes un profesionalitātes. Strādājot kā pašnodarbinātajai personai arī atalgojums var būt augstāks.

Ko tu vari darīt jau šodien?
Vai tevi saista celtniecības darbi? Vai tev ir svarīgi strādāt darbu, kura rezultātu iespējams redzēt uzreiz? Vai tu nebaidies no augstuma? Vai tev patīk strādāt brīvā dabā un vai tevi nebaida nelabvēlīgi laika apstākļi? Jumiķa profesijā būtiska ir laba līdzsvara izjūta, kustību precizitāte, kā arī drošības izjūta, atrodoties augstu virs zemes. Šīs iemaņas iespējams trenēt, regulāri nodarbojoties ar sportu, turklāt izvēloties sporta veidus, kas attīsta līdzsvara izjūtu un fizisku izturību, piemēram, sporta vingrošana, klinšu kāpšana, alpīnisms. Jumiķim svarīga ir roku veiklība, kā arī labs acumērs, ko var attīstīt, zīmējot un rasējot. Intereses pēc salīdzini savus priekšstatus par dažādu priekšmetu garumu un platumu ar rezultātiem, ko iegūsi, šos priekšmetus pēc tam izmērot. Regulāri trenējot šīs iemaņas, varēsi jau pēc acumēra nekļūdīgi noteikt priekšmetu izmērus. Ja vēlies strādāt kā pašnodarbināta persona, svarīgi attīstīt labas komunikācijas prasmes, lai veidotu kontaktus un iegūtu klientus. Tāpat nepieciešama ir prasme pieņemt lēmumus. Attīsti savu izlēmīgumu, cenšoties vienmēr īstenot savus nodomus! Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā mājsaimniecība, tehniskā grafika, matemātika un sports.

 

Sky Bet by bettingy.com